Mazurski Rejs członków „Kawyuplebana”

”Gdy pływamy po Mazurach

w dzionek, wieczór czy od rana

tak się bawi pod żaglami

kawauplebana! ” … (nasza zwrotka do „Morskich opowieści”)

 

Wypłynęliśmy z Giżycka na południe, armadą 5 jachtów. Naszą trasą przemierzaliśmy jeziora: Niegocin, Boczne, Jagodne , Szymon, Duży Kotek, Tałtowiska, Tałty, Mikołajskie, Bełdany, Guzianka Wielka, Nidzkie, Ryńskie, Kisajno oraz kanały mazurskie.

Żeglarskie życie zawierało składanie i stawianie masztów na kanałach i przed mostami, pokonanie słynnej śluzy Guzianka (x2), spinanie jachtów w tratwy do celów zabawy czy Eucharystii, wspólne kąpiele w jeziorach, klarowanie czyszczenie jachtów. Wieczorami śpiewaliśmy szanty, były też pogodne wieczory oraz ognisko z kiełbaskami.

Dostaliśmy na zachętę dar od Pana Boga w postaci gorącej chorwackiej pogody przez większość rejsu i staraliśmy się ten dar dobrze wykorzystać.

Nasz rejs był również czasem bliskości z Panem Bogiem codzienna Eucharystia, rozważania pisma świętego, świadectwa a wszystko to pod duszpasterską opieką ks. Piotra Kosakowskiego, który nie wahał się przyjąć tej dość trudnej dla siebie posługi tym bardziej, że robił to po raz pierwszy w życiu. Za to dla niego wielkie Bóg zapłać! Tematem rekolekcji na wodzie było osiem błogosławieństw.

Rejs trwał od 24 sierpnia do 31 sierpnia po czym wszyscy szczęśliwie powrócili do domu.

AHOJ!

Leave us a Message